Krimi Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Policie ČR – Vyjádření gen. Martina Vondráška a gen. Tomáše Lercha k dnešní demonstraci v Praze

PRAHA – Záznam z veřejného vystoupení 1. náměstka policejního prezidenta brig. gen. Martina Vondráška a ředitele pražské policie brig. gen. Tomáše Lercha k dnešní demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze.

Akci svolalo Hnutí občanské neposlušnosti (HON) a do Prahy se sjeli i příznivci ultras i radikálové. Na demonstraci dohlíželo asi tisíc policistů. Krátce po 15. hodině byla akce svolavatelem ukončena. Krátce poté vypukly nepokoje a někteří demonstranti se střetli s policisty.

Podle policejního ředitele Tomáše Lercha bylo zraněno 20 policistů, přičemž 10 z nich skončilo v péči záchranářů. Přesné počty zraněných na straně demonstrantů zatím nebyly zveřejněny. Předběžně se hovořilo o devíti lidech.

Celkem záchranáři ošetřili 9 osob, z toho 5 ponecháno na místě (bez nutnosti transportu). 3 lidé utrpěli středně těžká zranění, 1 člověk zraněn lehce. Šlo zejména o úrazy hlavy, řezná poranění, ebriety a dušnost po zásahu slzným plynem…

Ředitel ZZS HMP Petr Kolouch: „Přes všechny obtíže spojené s pandemií COVID-19 zasahovali naši zdravotníci na Staroměstském náměstí, ošetřili napadené policisty i zraněné demonstranty…“

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *