Koronavirus Krimi Městská policie Policie Politika Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: V Praze těžkooděnci zasáhli proti demonstrantům! Policisté následně omezili na osobní svobodě přibližně šest desítek osob

PRAHA – V souvislosti s dnešním bezpečnostním opatřením pražští policisté omezili na osobní svobodě přibližně šest desítek osob.

Po demonstraci na Václavském náměstí policisté zajistili i poslance Lubomíra Volného, který neuposlechl výzvu a opakovaně si odmítal nasadit si roušku. V policejním antonu pak skončila také aktivistka Jana Peterková, která o sobě prohlašuje, že je bojovnice za svobodu naší země. Také ona se společně s poslancem Volným zúčastnila včera v Písku demonstrace a také dnes v Praze. I ona odmítá na veřejnosti nosit roušky a vše následně dokumentuje živým vysláním na sociální síti.

Z důvodu neuposlechnutí výzvy úřední osoby a nerespektování vládních nařízení policisté v ulici Na Příkopě omezili na osobní svobodě desítky osob.

Ministr vnitra Jan Hamáček: „Děkuji drtivé většině občanů ČR za dodržování vládních opatření. Vím, že se jedná o velký zásah do běžného života, a o to víc si vážím všech, kteří nařízení respektují. Děkuji @PolicieCZ za dnešní profesionální zásah proti těm pár nezodpovědným, ohrožujícím zdraví nás všech,“ řekl ministr vnitra Hamáček.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *