Krimi Složky IZS Středočeský YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Požár autodílny ve Viticích napáchal škodu za tři miliony korun

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V noci na sobotu 30. června krátce před půl čtvrtou byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár objektu v zahradnickém areálu ve Viticích na Kolínsku. 

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic HZS Český Brod a HZS Kolín a dobrovolné jednotky obcí Kouřim a Plaňany. Protože už z dálky bylo zřejmé, že půjde o požár většího rozsahu, rozhodl velitel zásahu o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. Na místo tak zamířily ještě jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Poříčany a Kostelec nad Černými Lesy.

V době příjezdu první jednotky byla budova o půdorysných rozměrech 15 x 40 metrů z jedné strany zcela zasažena požárem a oheň se nekontrolovatelně začal rozšiřovat do ostatních částí. Hasiči na lokalizaci požáru nasadili několik vodních proudů, čímž se jim podařilo udržet plameny z větší části v prostoru autodílny.

Vzhledem k tomu, že na půdě bylo uskladněno seno pro hospodářská zvířata, požár následně zasáhl i tuto část. Hasiči proto museli pomocí výškové techniky udělat ve střeše několik prostupů, skrz které se podařilo dostat požár pod kontrolu. Lokalizace byla operačnímu středisku ohlášena za necelou hodinu od zahájení zásahu.

Následovalo vyskladňování uloženého sena a dohašování skrytých ohnisek, což trvalo takřka celé dopoledne. Hasební práce byly značně komplikovány vybuchujícími tlakovými láhvemi a kanystry. Voda byla na požářiště dovážena kyvadlově z nedalekého areálu. Krátce po sedmé hodině došlo k vystřídání zasahujících hasičů nastupující směnou.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na tři miliony korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, přičemž vyšetřovatelé pracují hned s několika verzemi.

Autor: nprap. Petr Svoboda

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář