Cestování Doprava Krimi Pomáháme Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Pět zraněných po čelním střetu dvou vozidel na kolínské silnici

KOLÍNSKO – Ve středu 25. července krátce před půl sedmou byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášena vážná dopravní nehoda dvou osobních vozidel na silnici číslo 12 na začátku obce Rostoklaty ve směru od Kolína.  

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Český Brod a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Úvaly. Následně k nehodě vyjel také velitel čety ze stanice Říčany.

Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že jde o čelní střet dvou osobních vozidel, přičemž v jednom z nich se nacházejí zaklíněné osoby. Hasiči za použití hydraulické vyprošťovací sady začali z vozidla vyprošťovat zraněné osoby, které si následně převzala do péče přivolaná zdravotnická záchranná služba. Vzhledem k tomu, že jedno zranění bylo hodně vážné, byl na místo vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, který osobu transportoval do nemocnice v Praze.

Celkem bylo při nehodě zraněno pět osob, z toho podle lékařů dvě těžce a tři středně těžce. Hasiči dále udělali protipožární opatření na obou autech a sanaci vozovky od ropných produktů. Po zadokumentování nehody Policií ČR jednotky ještě uklidily komunikaci, která byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena. Obousměrný odklon řídily policejní hlídky po vedlejších silnicích.

Autor : nprap. Petr Svoboda

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Pět zraněných po čelním střetu dvou vozidel na kolínské silnici

Napsat komentář