Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TIP REDAKCE: Poslední možnost přihlásit se na cyklistický závod mezinárodního formátu – Krušnoton 2018

TEPLICE- Přípravy na 9. ročník Krušnotonu vrcholí. Tiskařské stroje již chrlí letošní Roadbooky a startovní čísla na řídítka i pod sedla cyklistů. Na silnicích i podél nich se v okolí Teplic začíná objevovat typické značení závodu. Občerstvení pro zmožené cyklisty pomalu plní sklady Koloshopu, titulárního sponzora závodu. Organizace všech regulovčíků, doprovodných vozidel, pomocníků na bufetech a v zázemí závodu zaměstnává organizátory na plné obrátky.

V sobotu 11. 8. 2018 se v Teplicích opět po roce roztočí kola pestrobarevného pelotonu, aby na nich sportovní nadšenci všech věkových kategorií absolvovali 3 trasy Krušnotonu o délkách 110 km, 180 km a 250 km těmi nejkrásnějšími zákoutími Krušných hor a Českého Středohoří.


Nejdelší trať odstartuje z Rooseveltovi ulice před Hotelem u Kozičky ráno v 7.00 hod. Následně v 10.00 hod. se vydají na svou pouť také cyklisté na střední a krátké trase.

Byť se současné počasí blíží extrému z roku 2015, kdy teploty atakovaly 40°C, organizátoři Krušnotonu objednali na druhý srpnový víkend ochlazení na příjemných 24°C s mírným větrem do zad. Kdyby přeci jen počasí vyhnalo teploty do extrému, opět budou připraveny na všech trasách speciální vodní bufety, které zajistí žíznivým cyklistům dostatečný přísun tekutin a energie, aby zdárně dosáhli cíle.

Novinkou pro letošní rok je registrace účastníků závodu pouze předem, a to prostřednictvím webu www.krusnoton.cz, kde lze vyplnit přihlášku k závodu a uhradit startovné. Přihlášku k závodu je možné podat nejpozději do 8. 8. 2018, kdy dojde k uzavření startovní listiny. Přihlášení v místě prezentace před startem závodu letos bohužel nebude možné.

Pokud se chystáte ochutnat z krás Krušnotonu edice 2018, neváhejte dlouho a registrujte se nejpozději do 8. srpna 2018 na stránkách závodu www.krusnoton.cz.

Autor: Jiří Jiroušek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “TIP REDAKCE: Poslední možnost přihlásit se na cyklistický závod mezinárodního formátu – Krušnoton 2018

  1. Pingback: jarisakti

Napsat komentář