Cestování Doprava Finance Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

V Ústeckém kraji se zase lépe jezdí. Na D7 u Postoloprt byly zprovozněny další čtyři kilometry dálnice

ÚSTECKÝ KRAJ – Ředitelství silnic a dálnic slavnostně zprovoznilo téměř čtyřkilometrový úsek dálnice D7 v úseku Postoloprty – MÚK Bitozeves. Nový úsek by měl motoristům přinést zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti provozu, zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací vinou předjíždění v hustém provozu.

Obyvatelům přilehlých obcí se tak razantně uleví. Oddělí se totiž místní a dálková doprava. „Každý kilometr dálnice, který se v republice postaví, je významným počinem pro řidiče. O to víc mě těší, když se tak děje v našem kraji. Byl jsem tu na zahájení stavby a dnes jsem rád, že se úsek podařil v čase dostavět,“ uvedl před slavnostním přestřižením pásky na rychlostní komunikaci hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Otevření 3770 metrů dlouhého úseku, který stál 362 milionů Kč bez DPH, se zúčastnil kromě generálního ředitele ŘSD ČR Jana Kroupy, ředitele Sekce pro realizaci zdrojů SDFI, starostů přilehlých obcí a měst také ministr dopravy ČR Dan Ťok. Stavba započala v září roku 2016. „Zprovozněním tohoto úseku výstavba dálnice D7 zdaleka nekončí. V současné době probíhá intenzivní příprava všech zbylých úseků dálnice. V roce 2019 chceme zahájit realizaci úseku Panenský Týnec a u úseků Louny a Chlumčany zahájíme v příštím roce výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ upřesnil postup dostavby generální ředitel ŘSD ČR Jan Kroupa.

Zdroj: Ústecký kraj

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “V Ústeckém kraji se zase lépe jezdí. Na D7 u Postoloprt byly zprovozněny další čtyři kilometry dálnice

  1. Pingback: auto swiper

Napsat komentář