Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Nezaradené Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Sport Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Ústecký kraj hostí mezinárodní ročník Policejního mistrovství speciálních pořádkových jednotek

ÚSTECKÝ KRAJ – Další ročník Policejního mistrovství speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí slavnostně na litoměřickém výstavišti zahájil ministr vnitra Jan Hamáček, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a krajský policejní ředitel Jaromír Kníže. Hostiteli této prestižní soutěže jsou města Litoměřice a Terezín.

„Práce policie, která se významně podílí na udržování veřejného pořádku a zlepšování bezpečnosti, si moc vážím, stejně jako obětavé práce všech složek integrovaného záchranného systému. Jsem velmi rád, že náš kraj hostí takto významné mistrovství, které prověří profesionalitu policejních týmů,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

V rámci dvoudenního mistrovství si policisté nejenže navzájem poměří své síly a týmovou spolupráci, ale zároveň načerpají nové zkušenosti od kolegů z jiných krajů i států. O vítězství bojuje celkem osm družstev. Spolu se čtyřmi českými policejními týmy budou soupeřit policisté ze Saska, Bavorska, Slovenska i Polska. Osmičlenná družstva musí zvládnout dálkový pochod a zároveň plnit úkoly shodné s činnostmi policistů zařazených ve speciálních pořádkových jednotkách.

Základ tohoto mistrovství byl položen v roce 2014 v Ústeckém kraji. Od té doby proběhlo v Praze, Brně, Ostravě a v letošním roce bylo organizací soutěže pověřeno opět Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje. V průběhu let tato akce získala na významu, což dokládá zájem zahraničních policejních sborů o účast na tomto výjimečném sportovním podniku.

Policejní mistrovství České republiky speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí 2018 zaštítil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček společně se starostou města Litoměřice Ladislavem Chlupáč.

FOTOGALERIE: Ústecký kraj hostí policejní mistrovství…

Zdroj: Markéta Flochová/Ústecký kraj
Foto: Honza Vraný/JV PRESS

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář