Krimi Olomoucký Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

VIDEO – Hasiči likvidovali požár skladovacích prostor v Prostějově

PROSTĚJOV – Pomoc tří jednotek hasičů si v nočních hodinách vyžádal rozsáhlý požár skladovacích prostor v Prostějově místní části Močidýlka. Oznámení o požáru nepřesného popisu viditelného kouře a plamenů poblíž místní ubytovny převzalo operační středisko HZS Olomoucké kraje  ve 23:28.

Hasiči po chvíli potvrdili zahoření v přízemním objektu téměř na celé ploše o rozloze 20×40 metrů, využívaném pro skladovaní různého materiálů a věcí nájemníků vedlejší budovy.

K místu události společně s profesionální jednotkou požární stanice Prostějov dorazili dobrovolní hasiči místní části Prostějov-Vrahovice a Žešov. Jednotkám se požár pomocí několika hasebních proudů podařilo po hodině intenzivního hašení lokalizovat. Objekt je po požáru zcela zničen, tam kde neprostoupily plameny došlo k výraznému poškození zakouřením. Vlnitá eternitová krytina intenzivnímu žáru neodolala a na většině plochy popraskala či úplně propadla dovnitř budovy.

V objektu se naštěstí žádná osoba nenacházela, v navazujícím čase hasiči pokračovali v postupném procházení a dohašování velkého množství malých ohnisek. Některá místa ve stropních částech bylo potřeba pomocí trhací háků srazit a likvidovat skrytá hoření. Po důkladném dohašení a závěrečné kontrole termokamerou se jednotky krátce před třetí hodinou ranní již v sobotu 8.9.2018 navracely zpět na své základny. Požár se obešel bez zranění, výše škody je v tuto chvíli předběžně vyčíslena v částce 200 tis korun s prozatím neurčenou příčinou vzniku požáru.

autor: Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

foto video: HZS Olomouckého kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “VIDEO – Hasiči likvidovali požár skladovacích prostor v Prostějově

  1. Pingback: site de afiliados

Napsat komentář