Plzeňský Složky IZS Turistika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Mohutná pátrací akce na německé straně Šumavy má plno otazníků

ŠUMAVA –  Do pátrací akce pod vrcholem Siebensteinkopfu jen kousek za hranicí se SRN se dnes odpoledne zapojili záchranáři šumavské Horské služby a čeští policisté.

Výzva přišla před půl třetí od Policie ČR s tím, že oni sami byli požádáni o pomoc německou stranou. „Podle všech informací se v udané lokalitě ozývalo silné volání o pomoc. Německá horská služba Bergwacht Bayern ihned zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. Nás a policisty pak požádali, abychom v součinnosti s nimi prohledali úbočí vrchu směrem k naší hranici,“ uvedl k pátrací akci Josef Tischler, zasahující člen Horské služby Šumava.

Zatímco v českém úseku pátralo jen několik osob, v ostatních částech pohoří, kde by se zraněný mohl nacházet, se jednalo o mohutnou akci. „Jen za Bergwacht pátralo asi šedesát záchranářů, přítomna byla i LandesPolizei, Červený kříž a němečtí hasiči,“ komentoval dění pod Siebensteinkopfem Josef Tischler. Kolem půl šesté večer pak bylo pátrání přerušeno, aniž by se hledaná osoba našla.

„Přestože spolupráce českých i německých složek v terénu probíhala perfektně, vlastně vůbec nevíme, po kom jsme pátrali. Zdá se, že skutečně jediná informace, kterou všichni měli, byla ta o úpěnlivém volání o pomoc,“ doplnil Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Připomněl, že podobná přeshraniční spolupráce probíhá na Šumavě vcelku často, ať už v případě pátracích akcí, tak u záchrany zraněných z obtížného hraničního terénu.

Zdroj: Horská služba Šumava

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “Mohutná pátrací akce na německé straně Šumavy má plno otazníků

  1. Pingback: pop over here

Napsat komentář