Liberecký Složky IZS Tipy na výlet Turistika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Horská služba Jizerské hory je již plně připravena na zimní sezónu

JIZERSKÉ HORY – Pro záchranáře Horské služby v Jizerských horách může vypuknout zimní sezóna ihned a bez problémů, hlásí, že jsou plně připraveni.

„Zimní sezonu budeme zajišťovat v 8 střediscích, včetně celého území Jizerských hor. Na každém středisku je k dispozici zdravotní záchranný materiál včetně automatického defibrilátoru i potřebná technika pro transport z nepřístupných míst,“ uvedl k připravenosti na sezónu René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské Hory. S tím, že už 10. prosince se v některých lyžařských střediscích začíná lyžovat.

„V průběhu zimy nastoupí do služby 16 profesionálních a 45 dobrovolných záchranářů. Všichni bez výjimky prošli důkladným tréninkem i mnoha odbornými semináři. Zázemí pro ně poskytne mimo další i nově zrekonstruovaná stanice HS v Horních Rejdicích, ta zajistí oblast Kořenova a Pasek nad Jizerou,“ řekl náčelník Mašín.

Dodal, že pro dobrovolné členy pořádá HS ještě v nadcházejícím víkendu doškolení, zaměřené na poskytování první pomoci. Profesionální členové pak prošli školením lékařů Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a školením na dispečinku ZZS v Liberci..

Jizerskohorská HS také pořídila během léta dva nové kusy potřebné mobilní techniky. Pro Ještěd víceúčelové vozidlo VW transportér a pro Bedřichov nový sněžný skútr. „Od Libereckého kraje jsme také dostali 200.000 korun na dovybavení zdravotnickým materiálem, takže se nemusíme bát delší zimy a nedostatku,“ doplnil René Mašín.

Zdroj: Horská služba ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “Horská služba Jizerské hory je již plně připravena na zimní sezónu

Napsat komentář