Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Složky IZS Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Počet nehod s účastí chodců se na Ústecku znovu rapidně zvýšil, policisté vyzývají k velké opatrnosti! 

ÚSTÍ NAD LABEM – V pátek 7. prosince jsme informovali o alarmujícím počtu dopravních nehod s účastí chodců, ke kterým v uplynulých dnech došlo v Ústí nad Labem (viz ZDE). Bohužel došlo v krajském městě během pondělí a úterý k dalším šesti střetům  aut s chodci, kteří museli vyhledat lékařské ošetření, minimálně jedno zranění je vážné. K pěti z těchto nehod došlo na přechodech pro chodce, ve dvou případech byli účastníky nezletilé děti, dvakrát chodci senioři.

„Opakovaně proto apelujeme na chodce, aby věnovali při přecházení silnice plnou pozornost provozu. Důležité je rozhlížet se vlevo, vpravo a ještě jednou vlevo nejen před vstupem na komunikaci, ale během celé doby jejího přecházení! Snažte se navázat oční kontakt s řidičem, abyste si byli jisti, že vás vidí. Skutečnost, že použijete přechod pro chodce, nebo jdete na zelený signál, rozhodně neznamená, že byste měli být méně ostražití. Dbejte na svou bezpečnost a řádně se rozhlédněte pokaždé, když vstoupíte na komunikaci a to i v průběhu jejího přecházení! Chodci nejsou nijak chráněni a měli by si uvědomit, že střet s autem může mít i fatální následky.

Zároveň znovu žádáme všechny řidiče, aby se plně věnovali řízení, dodržovali všechna zákonná pravidla a snažili se předvídat potencionálně nebezpečné situace. Zvláštní pozornost by měli věnovat pěším účastníkům silničního provozu, aby co nejvíce eliminovali riziko nehody.

Na základě tohoto abnormálního počtu nehod s účastí chodců se snažíme prostřednictvím médií apelovat na všechny účastníky silničního provozu, aby byli obezřetní. Ústečtí policisté zároveň v rizikových lokalitách např. v ulicích Sociální péče, nebo Malátova, ale i na dalších místech maximálně navýší počet hlídek. Ve vytipovaných rizikových lokalitách budou oslovovat pěší účastníky silničního provozu a připomínat jim, jak správně přecházet komunikaci a dbát o svou bezpečnost. Zdraví máme všichni jen jedno, BUĎTE PROTO OBEZŘETNÍ!!!“

Autor: por. Bc. Daniel Vítek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

3 Replies to “Počet nehod s účastí chodců se na Ústecku znovu rapidně zvýšil, policisté vyzývají k velké opatrnosti! 

Napsat komentář