Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME UPOZORNĚNÍ: Památku tragicky zemřelých horníků z Dolu ČSM na Karvinsku uctí dnes v pravé poledne po celé republice sirény

ČESKÁ REPUBLIKA – Jako celonárodní symbolické uctění památky 13 horníků, kteří zahynuli ve čtvrtek 20. prosince 2018 při výbuchu v Dole ČSM na Karvinsku, se dnes ve 12 hodin, rozezvučí více než 8 000 sirén v celé České republice. 

Sirény se rozezvučí signálem „Pieta“. Bude se jednat o souvislý nepřerušovaný tón v délce 140 sekund. Zvuku nebude předcházet žádné upozornění či doprovodný text. Hasičský záchranný sbor ČR zabezpečí spuštění systému varování a vyrozumění. „Sirény budou spuštěny ze 14 krajských operačních středisek HZS ČR,“ dodává mluvčá hasičů kpt. Mgr. Nicole Zaoralová.

Nadace OKD ve spolupráci s těžařskou firmou OKD a.s. zřídily u České spořitelny speciální účet pro zasílání finančních darů, jehož výtěžek bude rozdělen postiženým rodinám z důlního neštěstí na Dole ČSM Sever z 20. prosince 2018, které si vyžádalo 13 lidských životů.

Číslo účtu je: 342342342/0800

Finanční dary určené postiženým sirotkům z těchto rodin bude rovněž přijímat i Spolek svatá Barbora. Číslo účtu je 1657156389/0800 Česká spořitelna, a. s., pobočka Havířov.

„Nadace OKD, Spolek svatá Barbora i společnost OKD a její zaměstnanci s postiženými rodinami soucítí a touto cestou jim chtějí opětovně vyjádřit upřímnou soustrast,“ dodal mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V pondělí 24. prosince 2018 se ve stonavském katolickém kostele uskuteční Mše za zemřelé horníky důlního neštěstí z 20. prosince a jejich rodiny. Začíná v 21 hodin.

Druhá vánoční mše bude následovat 25. 12. od 10:15 hodin. Dr. Roland Manowski – stonavský farář – je rovněž připraven poskytnout individuální duchovní pomoc a podporu všem postiženým rodinám.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

3 Replies to “AKTUALIZUJEME UPOZORNĚNÍ: Památku tragicky zemřelých horníků z Dolu ČSM na Karvinsku uctí dnes v pravé poledne po celé republice sirény

  1. Pingback: saci filtranti
  2. Pingback: barber prahran
  3. Pingback: rich89bet

Napsat komentář