Auto-Moto Krimi Liberecký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů Zvířata

KURIOZITA: Kocour na Českolipsku převrátil osobní auto na střechu! Karambol se obešel naštěstí bez zranění

ČESKOLIPSKO- Kuriózní dopravní nehodu vyšetřují policisté na Liberecku! Havárii auta na Českolipsku měl způsobit totiž přepravovaný domácí kocour!

V sobotu odpoledne kousl domácí kocour jednoho z návštěvníků v rodinném domku v Provodíně. I když mu způsobil jen nepatrné povrchové poranění, vznikla velká panika kolem toho, zda kocour netrpí infekční chorobou, když loví myši.  Majitel ho proto naložil do auta a vezl ho na prohlídku k veterinární lékařce do Doks.

Čičákovi se ale nucený „výlet“ v přepravní tašce ani trochu nelíbil, a dal to brzy najevo. Potom, co s ním jeho páníček ujel necelé dva kilometry, podařilo se mu z tašky položené na zadní sedačce nepozorovaně vyklouznut, a za jízdy skočil řidiči přímo do volantu. Ten se vylekal a strhl řízení vpravo, kde se Dacia Logan převrátila v příkopu na střechu.

Havárie si naštěstí nevyžádala zranění ani u řidiče a ani u jeho „spolujezdce“, který z auta po karambolu utekl. Později ho našli vystrašeného na nedalekém poli hasiči. Ti na místě zajišťovali vyprošťovací práce. Vůbec před nimi neutíkal a nechal se od nich odnést k majiteli. Policisté potom oba účastníky havárie převezli na nejbližší benzinovou stanici, kde spolu v teple počkali na odtahovou službu. Škodu na dacii jsme předběžně odhadli na 100 000 korun.

Na závěr dodáváme několik rad pro chovatele domácích mazlíčků. Kočky nebo malé psy je nutné v autech přepravovat ve speciálních, k tomu určených přepravních boxech, které musí řidič zabezpečit proti pohybu bezpečnostním pásem. Velké psy lze přepravovat buď v nákladovém prostoru, kde psa upoutáme vodítkem k úvazovému oku nebo ho zabezpečíme zvláštními upínacími popruhy s přezkou. Tu zapneme stejně jako zapínáme bezpečnostní pás. V takovém případě můžeme psa přepravovat na zadních sedačkách.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “KURIOZITA: Kocour na Českolipsku převrátil osobní auto na střechu! Karambol se obešel naštěstí bez zranění

Napsat komentář