Finance Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ČEZ Teplárenská se stala stoprocentním vlastníkem společnosti ITX MEDIA

TEPLICE – První letošní akvizici má za sebou ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Stala se totiž 100% vlastníkem akcií společnosti ITX MEDIA, a. s., která vlastní a provozuje 22 tepelných čerpadel ve dvou teplických lokalitách.

„Jde o lokality Nová Ves a Trnovany, kde tepelná čerpadla dodávají teplo pro teplou vodu pro byty ve správě SBD Mír Teplice. Pro zhruba 230 bytů přitom činí roční dodávka 7 000 GJ,“ říká Radim Sobotík, obchodní ředitel ČEZ Teplárenské. Jak dodal, co se týče ceny tepla, pro zákazníka se nic nemění. Teplo pro byty odebíralo SBD Mír již před tím od ČEZ Teplárenské.

„Navazujeme tak na naši předchozí akviziční činnost, díky níž například na severu Čech zajišťujeme dodávky tepla a teplé vody v Klášterci nad Ohří, Jirkově či Krupce. Ve východních Čechách je to například Vrchlabí a v západních Nejdek v Krušných horách,“ doplňuje slova ředitele František Macek, vedoucí útvaru akvizic.

Společnost ČEZ Teplárenská, a. s., v současné době zásobuje přibližně 7 500 odběrných míst a kromě více než 132 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla činí okolo 7 000 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 33 městech v Ústeckém, Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče.

„Kromě centrálního zásobování teplem se v poslední době ČEZ Teplárenská více zaměřuje také na dodávky tepla z decentrálních zdrojů, jako jsou plynové kotelny či kogenerační jednotky. „Jsme například schopni převzít zodpovědnost za majitele plynových kotelen, takovouto kotelnu provozovat, včetně nákupu plynu za velkoobchodní ceny. Majitelé plynových kotelen pak mají výhodnou cenu tepelné energie a navíc bez starostí,“ uzavírá obchodní ředitel Radim Sobotík.

Autor: Ota Schnepp
mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “ČEZ Teplárenská se stala stoprocentním vlastníkem společnosti ITX MEDIA

  1. Pingback: barber prahran

Napsat komentář