Auto-Moto Cestování Doprava Finance Krimi Liberecký Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Fantom čerpacích stanic na Liberecku tankuje bez placení a policistům stále uniká

LIBEREC – Policisté pátrají po řidiči, který tankuje na Liberecku bez placení. Žádáme o pomoc veřejnost. 

Policisté pátrají po neznámém řidiči či řidičce, kteří během měsíce května celkem ve čtyřech případech natankovali u čerpacích stanic na Liberecku pohonné hmoty a vždy odjeli bez placení. Tři případy evidují policisté v Liberci a jeden v Chrastavě. Vozidlo i řidiče zachytily kamery.

Dne 04. května 2020 v době od 18:00 hod. do 18:34 hod. na čeprací stanici Benzina v Liberic, ulici  Sokolovská natankovala u stojanu č. 3 neznámá žena ve vozidle Kia Cee’d, béžové metalízy, registrační značky 9S60276 pohonné hmoty – benzin v množství  47 litrů v hodnotě přes 1200 korun. Následně nasedla zpátky do vozidla, ve kterém chvíli seděla, a poté od stojanu odjela  bez zaplacení.

Další případ evidují policisté z čerpací stanice Benzina v Liberci, ulici Nákladní, kde 7. května 2020 v čase od 20:20 až 20:35 hodin natankoval neznámý řidič u stojanu č. 6 benzín v hodnotě za více jak 1200 korun. I v tomto případě se jednalo o vozidlo Kia Cee’d, bez registračních značek. Muž měl na sobě tmavou mikinu s kapucí přes hlavu a tmavé kalhoty.

Dne 11. května v čase od 21:48 až 21:55 hodin natankoval neznámý řidič s vozidlem Kia Cee’d, béžové metalízy na čerpací stanici MOL v Liberci, ulici Londýnská u stojanu č. 2 téměř 49 litrů benzínu v částce přes 1400 korun a bez placení odjel. Na pořízených fotografiích je vidět spolujezdec s uvedeného vozidla, který tankoval, řidič zůstal sedět uvnitř vozidla.

Poslední případ evidují policisté v Chrastavě, a to dne 17. května 2020. Na čerpací stanici Benzina v ulici Nádražní přijelo vozidla pravděpodobně Kia Cee’d, béžové metalízy a u stojanu č. 2 natankoval řidič 45 litrů benzínu v hodnotě bezmála 1200 korun. Následně bez placení odjel. I v tomto případě nemělo vozidlo registrační značky.

Jedná se o opakovaný újezd od čerpacích stanic, pravděpodobně stejného vozidla. Policisté tak evidují již celkovou škodu přes 5 tisíc korun.

Zveřejňujeme  pořízené fotografie z čerpacích stanic. Vzhledem k tomu, že řidič či řidička zůstávají pro policisty stále neznámí, obracíme se proto s žádostí o pomoc na veřejnost o jakékoliv informace směřující ke zjištění totožnosti posádky či posádek uvedeného vozidla. Rovněž žádáme majitele vozidla Kia Cee’d registrační značky  9S60276, aby se nám přihlásil.

K popisu vozidla uvádíme, že se jedná o vozidlo Kia Cee’d, s největší pravděpodobností šedé metalické barvy.

Zároveň upozorňujeme zaměstnance čerpacích stanic, aby si všímali tohoto typu vozidla, neboť není vyloučeno, že podobné jednání pachatel či pachatelka v budoucnu opět zopakuje. Jakékoliv poznatky, které by pomohly objasnit situaci,a které by mohly vést k odhalení totožnosti řidiče či řidičky, přijmou policisté na telefonním čísle: 974 467 100 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

 

Autor: kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář