Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Tragická havárie dodávky na čerpací stanici na dálnici D10 u Hlavence

HLAVENEC – Na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje byla dnes dopoledne ohlášena tragická dopravní nehoda v prostoru čerpací stanice na dálnici D10 poblíž křižovatky „U Čtyř kamenů“ v katastru obce Hlavenec v okrese Praha-východ. O tragédii jsme dnes již informovali. Hasiči nyní poskytli fotografie z nehody.

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Stará Boleslav s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou. Hasiči byli na místě za deset minut od prvotního ohlášení. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že dodávka, která převážela pneumatiky, nekontrolovatelně ve vysoké rychlosti vjela do prostoru čerpací stanice, kde následně narazila do tankovacího stojanu.

FOTOGALERIE…

V kabině dodávky zůstal zaklíněný řidič, kterého bylo nutné vyprostit. Hasiči zároveň provedli evakuaci celé čerpací stanice a odpojili ji od elektrické energie. Vyproštěného řidiče předali do péče přivolaným zdravotníkům, kteří u něj zahájili neodkladnou resuscitaci. Mezitím na místo přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Záchranáři současně ošetřili také další dvě zraněné osoby, které se v době nehody pohybovaly v prostoru pro čerpání pohonných hmot.

I přes veškerou snahu záchranářů byla resuscitace neúspěšná a řidič svým zraněním podlehl, vrtulník tak odletěl prázdný. Hasiči dále zajistili místo dopravní nehody, včetně protipožárního opatření u dodávky. Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR.

Autor: nprap. Petr Svoboda

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Tragická havárie dodávky na čerpací stanici na dálnici D10 u Hlavence

Napsat komentář