Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi Olomoucký Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS : Operátoři zdravotní záchranné služby v Olomouci měli dnes ráno na pilno

OLOMOUC – Páteční ráno bylo pro operátory tísňové linky 155 velice rušné – denní směna odstartovala krátce před 7 hodinou ranní dopravní nehodou osobního automobilu, které z nejasných příčin vjelo do protisměru, kde se čelně střetlo s nákladním vozidlem.

 Na místo události byly okamžitě vyslány pozemní posádky RV a dvě RZP.
Na místě události byli celkem dva zranění – řidič prvního havarovaného vozidla, který utrpěl těžká poranění a musel být vzhledem k špatnému zdravotnímu stavu převeden na umělou plicní ventilaci, komplexně zajištěn, imobilizován a po stabilizování zdravotního stavu, byl převezen na trauma centrum do Fakultní nemocnice Olomouc.

Druhá zraněná byla řidička z projíždějícího vozidla, která do automobilu následně po nehodě narazila – u této pacientky se jednalo pouze o lehké zranění, kdy po nárazu utrpěla zhmoždění hrudníku. Pomocí posádky RZP byla převezena k dalšímu dovyšetření na oddělení urgentního příjmu do téže nemocnice.

Souběžně s touto nehodou byl na lince 155 vytěžován hovor, kdy u gravidní ženy probíhal překotný porod v terénu. Na místo události byla vyslána RZP posádka z blízké Konice.

Do příjezdu sanitky byl veden telefonicky asistovaný porod, kdy operátorka naváděla matku ke správné poloze a otce k postupům, vedoucím k porodu. Výjezdová skupina byla na místě za pár minut a dítě tak porodili společnými silami již v sanitním vozidle. Na svět přišla holčička Markétka a tímto přejeme mamince i dítěti hodně zdraví a štěstí.

Zdroj : ZZS Olomouckého kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář