HZS Koronavirus Kultura Nezaradené Pomáháme Praha Složky IZS Technika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEOREPOTÁŽ: Dobrovolným hasičům okresu Teplice doputovaly roušky od Nadačního fondu REGI Base

TEPLICE – První roušky od Nadačního fondu REGI Base doputovaly již také k dobrovolným hasičům okresu Teplice. Darované roušky jsou totiž následně předány starostům a starostkám dobrovolných hasičů všech 7 okresů Ústeckého kraje.

Nadační fond REGI Base I., který pomáhá zraněným válečným veteránům, vojákům, policistům, a právě i hasičům věnoval dobrovolným hasičům Ústeckého kraje zcela zdarma celkem 60 tisíc roušek v celkové hodnotě 360 tisíc korun a to prostřednictvím českého výrobce jednorázových ústenek DispoMask Czech s.r.o. z Litomyšle. Zvláštní poděkování patří panu Ondřeji Maříkovi ze společnosti DispoMask.

Na dané okresy tak čeká nelehký úkol, v co nejkratší době distribuovat roušky zhruba do 250 sborů, aby co nejdříve mohly chránit dobrovolné hasiče v daných místech, tak jak to dnes udělalo teplické sdružení hasičů.

Podle starostky OSH Teplice Viery Nejedlé šlo například pro okres Teplice celkem 7 350 kusů roušek pro 1 226 členů ve 30ti sborech dobrovolných hasičů na Teplicku. Jejich zástupci si tak dnes přijeli pro své roušky do Teplic. Jednou z nich byla i starostka SDH Úpořiny Helena Tvrzníková, která je zároveň členkou VV OSH Teplice a vyzvedla si roušky i pro další sbory…

VIDEOREPORTÁŽ Z CELÉ AKCE…

Videoreportáž připravil: Honza Vraný / JV Press.cz

Roušky od fondu slavnostně převzal starosta Krajského sdružení hasičů ČMS Ústeckého kraje Jiří Henc a následně si je převzali také starostové okresních sdružení. Roušky do Ústí nad Labem přivezl zakladatel Nadačního fondu REGI Base Hynek Čech.

Cílem akce je podpora dobrovolných hasičů, kteří z centrální úrovně takové prostředky nedostali, a to přestože poskytují pomoc a jsou v boji s pandemií COVID-19 už od jara 2020 velice aktivní.

„Rok 2020 byl náročný i pro dobrovolné hasiče. Během jara 2020 naši členové napříč krajem šili roušky a distribuovali letáky, a to vše zdarma. Pomáhali jsme ve zdravotnictví a sociálních službách. A pokračujeme v této činnosti i v roce 2021. Naši členové aktuálně pomáhají na onkologickém oddělení krajské nemocnice v Ústí nad Labem. Pomocnou ruku jsme nabídli i starostům obcí, kdy jsme třeba dezinfikovali veřejné prostory. Seniorům jezdíme pro nákupy a pomáháme jim i s vyzvednutím léků,“ říká starosta Krajského sdružení hasičů ČMS Ústeckého kraje Jiří Henc.

„Rádi bychom touto cestou poděkovali nadačnímu fondu REGI Base I. za poskytnuté ochranné pomůcky. Věříme, že nám pomohou tuto nelehkou dobu překonat,“ dodává závěrem starosta Krajského sdružení hasičů ČMS Ústeckého kraje Jiří Henc.

Autor: Honza Vraný
a Martina Crháková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář