Koronavirus Politika Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Krajská zdravotní otevřela nové očkovací místo ve Sportaréně v Teplicích

TEPLICE – V teplické Sportaréně se otevírá nové očkovací centrum proti nemoci Covid19. Ve spolupráci s městem Teplice ho zajišťuje Krajská zdravotní, a. s. Do sportovní haly se přesunulo dosavadní místo, které fungovalo v areálu nemocnice.

Statutární město Teplice poskytlo bezplatně prostory sportovní haly pro vybudování očkovacího centra. Náklady na zřízení i provoz uhradí Krajská zdravotní. Město Teplice částečně zajišťuje administrativní pracovníky. Otevření vítá primátor Teplic Hynek Hanza.

„Jsem rád, že po tříměsíčním jednání otvíráme centrum, které zajistí proočkování občanů města i širokého okolí bezpečně a se vším komfortem, bezbariérově a s dostatkem parkovacích míst. Věřím, že bude takový dostatek vakcín, že se v nejbližší době podaří proočkovat vysoké procento obyvatel a tím i vrátit Sportarénu sportovcům.“

FOTOGALERIE… 

„Naší snahou bylo přiblížit a zajistit očkování pro lidi v Teplickém okrese, proto jsme se aktivně podíleli na zřízení centra. Všichni bychom si už přáli nejen navštívit sportoviště právě kvůli sportu nebo třeba zajít do oblíbené hospůdky. A věříme, že právě rychlé očkování tomu pomůže.“, dodal náměstek primátora Jiří Štábl.

„Samozřejmě i my jsme si byli a jsme vědomi toho, že některá očkovací místa v nemocnicích nejsou prostorově vyhovující. Proto dochází k budování nových, vhodnějších pro očkování. Takové prostory jako nyní v Teplicích umožní naočkovat mnohem více lidí než doposud. Pevně doufáme, že se postupně zvýší i počty dodávaných vakcín. To je absolutně klíčové pro to, abychom mohli postupně uspokojit všechny zájemce o očkování, a my opravdu děláme vše, co je v našich silách“ říká Ing. Petr Severa, krajský koordinátor očkování proti onemocnění COVID-19.

„Od samého začátku procesu očkování otevřeně říkáme, že právě očkování je pro nás tou správnou cestou, jak se vrátit po pandemii, kterou způsobilo onemocnění COVID-19, k normálnímu životu. Vyvíjíme proto značné úsilí pro to, abychom zajistili dostatečné kapacity pro očkování, proto přistupujeme k budování těchto očkovacích center. Rád bych dnes poděkoval představitelům Teplic, kteří nám zde vycházeli vstříc a centrum vzniklo i díky jejich přičinění,“ doplňuje Ing. Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Nové očkovací centrum v Teplicích:

Sportaréna Teplice, Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice

PROVOZNÍ DOBA: Po – Pá 8:00-18:00

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

Autor: Robin Röhrich
a Krajská zdravotní

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář