Krimi Městská policie Pátrání Policie Pomáháme Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

VIDEO KRIMI: Agresor s kuklou na hlavě přepadl v Praze v podchodu matku s dítětem! I nadále po něm pátrají policisté

PRAHA – Muž s kuklou na hlavě přepadl v podchodu matku s dítětem a chtěl po ní věci, které měla u sebe. Naštěstí na pomoc přispěchali další občané mezi nimi i svědek, který se agresora pokusil zadržet. Po obou teď pátrají kriminalisté. 

Pražští kriminalisté pracují na objasnění případu loupežného přepadení, který se odehrál ve středu 6. dubna v podchodu pod ulicí Řeporyjská v Praze 6. Kolem devatenácté hodiny tam neznámý muž s kuklou na hlavě přepadl mladou maminku s ani ne tříletou dcerkou a strhl ji na zem. Na zem spadla i holčička, která v tu dobu byla na tříkolce, a držela maminku za ruku. Poté chytil poškozenou za batoh, který měla na zádech, a chtěl po ní všechny věci, co má u sebe. Nebohá žena z obavy o život svůj i dcery začala volat o pomoc, a to tak silně, až ji několik kolemjdoucích uslyšelo a přispěchalo na pomoc. Přítomnost ostatních však agresora neodradila a na svém požadavku trval do té doby, než ho jeden ze svědků násilím ze ženy strhl. Útočník pak s nepořízenou utekl neznámo kam. Poškozená měla vlivem napadení naštěstí jen odřený loket, a ke zranění nezletilé nedošlo.

V souvislosti s tímto případem pátrají pražští kriminalisté nejen po útočníkovi v černém oblečení s kapucí na hlavě, ale i po svědkovi oblečeném v červené vestě, který by svým svědectvím mohl přispět k objasnění případu. Zároveň mu tímto děkujeme, stejně jako ostatním, že nebyli lhostejní a přispěchali na pomoc.

Případ je prověřován pro trestný čin loupež, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Autor: por. Mgr. Jan Rybanský

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz