Královehradecký Krimi Městská policie Pátrání Policie Pomáháme Školní okénko Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

VIDEO: Při rozsáhlé pátrací akci nalezl pilot policejního vrtulníku v lese v Orlických horách teprve dvouletého chlapečka, který ušel 3,5 kilometru

RYCHNOVSKO – V sobotních podvečerních hodinách proběhla rozsáhlá pátrací akce po pohřešovaném teprve dvouletém chlapci, který se ztratil na procházce s rodiči a přáteli na Rychnovsku nedaleko Sedloňova. Na místo okamžitě vyjeli policisté, profesionální a dobrovolní hasiči z Rychnovska a členové horské služby.

Pátrací akci řídil policejní Tým STOPA, který začal s ostatními za pomocí speciální techniky systematicky propátrávat dané území a povolán byl i policejní vrtulník. Ten zanedlouho hlásil úspěšný nález chlapce. Dítě bylo v pořádku předáno rodičům, ušlo přibližně 3,5 kilometru.

Pohřešování dítěte je vždy velmi traumatizující jak pro rodiče, tak pro ostatní zúčastněné a silné emoce se logicky přenášejí i na pátrající policisty. Čas je při pátrání vždy proti nám, čím dřív zahájíme vlastní pátrání, tím větší je však šance na úspěšné vypátrání živého a zdravého dítěte. Přitom platí pravidlo, že čím mladší dítě, tím rychleji je potřeba jeho pohřešování oznámit. Čili jakmile rodič zjistí, že postrádá své dítě a vyčerpal ze svého pohledu všechny možnosti pro jeho nalezení, měl by se co nejdříve obrátit na Policii České republiky, která je vždy připravena zahájit pátrání s maximálním nasazením sil a prostředků,“ uvedl velitel Týmu STOPA mjr. Bc. Libor Haken.

Do pátrání se zapojili také profesionální a dobrovolní hasiči ze sedmi jednotek požární ochrany (HZS Dobruška a Rychnov nad Kněžnou, JSDH Deštné v O. h., Olešnice v O. h., Nový Hrádek, Bohdašín a Dobré)

Autor: por. Mgr. Lucie Konečná
Ilustrační snímek
Video: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz