Jihočeský Krimi Městská policie Pátrání Policie Pomáháme Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů Zvířata

HRDINA DNE: Policejní psovod se služebním psem Miníkem vypátrali v Českých Budějovicích opilého sebevraha


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Operační důstojník vyslal policejního psovoda se služebním psem Miníkem do okolí ulice E. Rošického v Českých Budějovích, aby se zapojil do pátrání po muži, který měl v úmyslu spáchat sebevraždu.

Na místě už v lesních porostech a okolí tamních rybníků pátrali policisté z Hluboké nad Vltavou, oddělení hlídkové služby a kolegové ze Čtyřech Dvorů. Terén v místě je však špatně přístupný a do některých míst bylo velmi obtížné se dostat. Policejní pes Miník však zachytil stopu a tu společně s policejním psovodem následoval. Za několik stovek metrů pes v lesním porostu nalezl muže, který byl pod vlivem alkoholu, nešťastný.  Policejnímu psovodovi řekl, že nemá pro co žít a ani nechce, aby ho hledali a zachraňovali.

Policisté na místo přivolali zdravotnickou záchranou službu, která si muže převzala k dalšímu ošetření. Pro tuto chvíli má příběh dobrý konec. 

Autor: kpt. Lenka Krausová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz