dobrovolní hasiči Doprava HZS Krimi letiště LZS Pardubický Policie požár Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS stroj Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Na letišti Vysoké Mýto došlo k pádu ultralightu, který navíc za letu hořel!


VYSOKÉ MÝTO – Na operační a informační středisko hasičů byla dnes v 16.17 hodin oznámena letecká nehoda. Na letišti Vysoké Mýto došlo k pádu ultralightu, který navíc za letu hořel.

Hořící ultralight letěl nad silnicí I/35, a že hoří zpozoroval kolem jedoucí řidič, který okamžitě zamířil na letiště a pilota z hořícího ultralightu vytáhl. Na místo byly vyslány tři jednotky požární ochrany. Při příjezdu první jednotky na místo, byl pilot již mimo ultralight a v péči Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Osoba byla při vědomí a utrpěla popáleniny. Na místo události přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby.

Hasiči ihned nasadili vysokotlaký proud vody s příměsí pěnidla a požár se jim podařilo lokalizovat v 16.26 hodin. Na místo míří vyšetřovatel hasičů. Příčiny nehody budou zjišťovat i specialisté z letecké inspekce.

POLICIE ČR: Ve Vysokém Mýtě na letišti aktuálně šetříme pád ultralehkého letadla, které se vznítilo během letu. Šestašedesátiletý pilot byl letecky transportován do nemocnice. Okolnosti a příčiny řešíme společně s vyšetřovateli ÚZPLN.

Zdroj: HZS Pardubického kraje
(vh)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz