Krimi Městská policie Pátrání Plzeňský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

KRIMI: Napadení mezi cizinci na ubytovně v Plzni skončilo pokusem o vraždu!


PLZEŇSKÝ KRAJ – Od pátečního večera se kriminalisté zabývají fyzickým napadením, ke kterému došlo mezi cizinci na jedné z plzeňských ubytoven. Krátce po činu se policistům podařilo zadržet dvě podezřelé osoby a následně zahájili jejich trestní stíhán.

Jednu z nich kriminalisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a druhou z přečinu ublížení na zdraví. Obvinění jsou na základě rozhodnuti soudu stíháni vazebně.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pro spáchání zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu. Oba útočníci skončili ve vazbě. 

Dne 9. února 2024 ve večerních hodinách na tísňové lince 158 přijali policisté oznámení o fyzickém napadení na ubytovně v Kollárově ulici v Plzni. Na místo ihned vyjelo několik hlídek policie. Při rozepři a pod vlivem alkoholu třiatřicetiletý cizinec měl pěstmi napadnout osmatřicetiletého cizince a poté šestačtyřicetiletá cizinka měla poškozeného udeřit do hlavy se slovy, že ho zabije. Měla vzít do ruky kuchyňský nůž a muže několikrát bodla.

Muž byl převezen do nemocnice s život ohrožujícím zraněním. Policisté bezprostředně po činu zadrželi dvě osoby. Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání ženy a obvinili ji ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Druhého útočníka obvinili ze spáchání přečinu ublížení na zdraví. Spolu se spisovým materiálem státnímu zástupci předali podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce dnes odpoledne rozhodl o vzetí obviněných do vazby, kam byli oba eskortováni.

Autor: por. Dagmar Brožová
Zdroj: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz