Sport Středočeský Ústecký Z domova

Litvínov udolal Kladno a odváží si na sever cenné tři body

KLADNO – V dnešním osmém kole baráže o extraligu zavítala severočeská Verva do Kladna. Zpět se vrací s tříbodovým ziskem.

Dnešní podvečer byl ve znamení dalšího kola baráže. V něm na ČEZ stadion v Kladně zavítala litvínovská Verva.
Už od prvních minut bylo jasné, že chtějí litvínovští rytířům oplatit porážku z nedělního šestého kola (1:2).
Po pokusech Čutty a Matouška, kteří nedokázali prostřelit domácího brankáře Cikánka, to byli právě domácí, kdo se ujmul vedení v zápase.

V deváté minutě ujel po levém křídle litvínovským obráncům Strnad, který žabičkou našel v prostoru mezi kruhy Přikryla. Ten „plácl“ do kotouče a hostujícímu Kantorovi nedal šanci (1:0).
Netrvalo dlouho a Litvínov přišel s odpovědí. Ve 12. minutě po spolupráci Hübla s Lukešem v útočném pásmu Verva vyrovnala stav (1:1), když druhý jmenovaný překonal Cikánka střelou do protipohybu.
V 18. minutě o sobě tato dvojice dala opět vědět, tentokrát byl domácí gólman úspěšnější.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení šancí na obou stranách. Skóre se ale nakonec překlopilo, a to na stranu hostí. Ve 26. minutě Baránek zavezl kotouč na útočnou, modrou čáru, kde nic nevymýšlel a vypálil směrem na domácí branku. Puk se zastavil až za Cikánkem o brankovou síť (1:2). Velkou šanci na vyrovnání měl o minutu později domácí Tůma, ale Kantor svou levou tyč utěsnil. V té samé minutě mohl zvýšit náskok Černý. Na hranici brankoviště mířil do odkryté klece, ale puk se záhadně vymrštil nad domácí branku. Podobnou šanci měl ina druhé straně Pekr, který nedokázal zakončit do odkryté branky.
Ve 35. minutě se už stav měnil a byla u toho opět dvojice Hübl s Lukešem, který ze spodního okraje kruhu překonal Cikánka (1:3)

Třetí třetinu už si Litvínov hlídal skóre. O náskok ale mohl přijít po akci Machače ve 43. minutě, jehož pokus vytěsnil Kantor lapačkou a Bláhy, který sklepával pouze do boční konstrukce.
Utkání v 56. minutě přerušila výměna plexiskla, které vysklil bruslí Černý v souboji s Pekrem. Úklid střepů a výměna trvala několik minut, které trávili hráči v kabinách. Poté už zahrozil jen Kloz, který se snažil potrestat fatální chybu hostí, ale Kantor byl na svém místě.

Verva si tak z Kladna odvezla cenné tři body po výhře 1:3

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – Zikmund, Machač, Bláha – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr.

HC VERVA Litvínov: Kantor (Petrásek) – Baránek, Sörvik, Frolo, Gula, Čutta, Z. Sklenička, L. Doudera – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Řehoř – J. Černý, Válek, Matoušek.

Rozhodčí: Pěšina, Pražák – Brejcha, Pešek