Karlovarský Sport Středočeský Z domova

Kladno dělilo od zisku tří bodů šestnáct vteřin

KLADNO – Rytíři Kladno přišli o tři body šestnáct vteřin před koncem. Karlovy Vary rozhodly v samostatných nájezdech.

Na ČEZ stadionu dnes pokračovalo deváté kolo baráže mezi domácími Rytíři a hostující Energií Karlovy Vary.

Už v prvních minutách bylo jasné, oč se hraje – první místo v tabulce baráže. První největší šanci si vytvořila Energie v páté minutě, kdy za domácím Cikánkem zazvonila branková konstrukce. V osmé minutě se ke dvěma šancím dostal Kubík. Nejprve pálil osamocený, ale trefil jen Závorkovu hruď, poté po křižném pasu od Kloze zachránila Závorku hrana jeho lapačky. V 10. minutě o sobě dali také vědět hosté. Stloukalovi chybělo málo, aby poslal kotouč od pravé tyče do odkryté brány.
První velká šance druhé třetiny přišla až ve 34. minutě, kdy se nepodařilo Zelingerovi zakončit zcela osamocen u levé tyče. Poté přišla největší dosavadní šance karlovarských. Po střele z levé strany se kotouč klouzal brankovištěm, kde se snažila zakončit trojice energetiků. Puk ale nakonec skončil v Cikánkově lapačce.
Při špatném střídaní Kladna, ve 41. minutě, se osamocen do zakončení dostal Beránek. Cikánek bal ale pozorný a střelu na bližší tyč vyrazil. Ve 45. minutě nedokázal Přikryl zakončit do prázdné klace a na tabuli tak stále svítil stav 0:0.
V 53. minutě se před Cikánkem opět zjevil Beránek, ale domácí gólman byl úspěšnější. Skóre se měnilo až v 55. minutě. Po tvrdém střetu zůstal za brankou ležet jeden z hostů. Rozhodčí nechal hru pokračovat, a tak se dostal ke střele, od modré, Štich. Jeho střelu před Závorkou tečoval Redlich (1:0).
Minutu a půl před koncem třetí třetiny hosté odvolali brankáře, což se hostům vyplatilo. V čase 59:44 vyrovnal dorážkou Beránek (1:1). V prodloužení branka nepadla, a tak přišli na řadu nájezdy, kde se v domácí brance objevil Miroslav Kopřiva.
V těch rozhodl o bodu navíc pro Enerigii Václav Skuhravý (1:2).

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr (A).

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Podlipnik, Šafář, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – Šik, T. Rachůnek, Balán (A) – Flek, O. Beránek, Gríger – Kohout, Vachovec, Skuhravý (C) – Stloukal, Kverka, Vrdlovec.

Rozhodčí:Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel