Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

CO VY NA TO? Romové přicházejí se svým svědectvím z krvavé bitky na koupališti v Dubí! Konflikt prý vyprovokovala „bílá“ žena a David

DUBÍ – Přestože teplická police již obvinila na základě provedeného vyšetřování z přečinu výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci první ze skupiny agresivních Romů, a to šestadvacetiletou romskou ženu z Teplic kvůli incidentu na koupališti v Dubí a zjišťují míru zavinění dalších lidí, romští aktivisté přicházejí nyní se svou pravdou a svědectvím!

Dalo se to čekat! Romský server Romea.cz totiž nyní přinesl své „svědectví.“ Konflikt totiž podle něj měla vyprovokovat „bílá“ žena. Hodila údajně s romským dítětem do bazénku a tím odstartovala celou krvavou bitku! Alespoň tak to nyní popisuje proromský server Romea.cz. Většina médií i svědků tak podle nich lže! A policisté stíhají prý nesprávnou ženu!

„Bílá“ žena podle svědkyň v křiku a nadávkách pokračovala a v tu chvíli se do konfliktu vložila jiná Romka. „Proč si sprostá, když si ublížila jejímu dítěti,“ popsala situaci pro Romea.cz svědkyně, podle které pak měla česká matka něco odpovědět a pak se obě žena začaly prát.

V tu chvíli se na scéně objevuje David M., který přiběhl až z druhé strany koupaliště a skáče do dětského bazénu. „On tu Romku praštil a odhodil a ona upadla,“ uvedla pro server Romea.cz svědkyně Lucie. „Pak už tam byl obrovský zmatek a křik. Lidé začali skákat do bazénu pro své děti,“ dodala svědkyně.

Podobně scénu popisuje i další svědkyně, se kterou server Romea.cz komunikoval a zná její identitu. „Stalo se to úplně jinak, než jsme viděli v televizi a jak konflikt popisují média,“ uvedla svědkyně, která měla svou deku v těsné blízkosti a celý spor viděla od samého začátku.

„První zaútočil David M, který vběhl do bazénu a surově odhodil romskou ženu, která se v bazénku prala s českou ženou a udeřil ji pěstí,“ řekla pro Romea.cz. „Žádných sedm Romů ho nemlátilo,“ dodala. Podle ní se s mužem prali jenom dva lidé. Napadená Romka a její bratr, který jí šel na pomoc. „Ostatní lidé si do bazénu běželi pro své děti,“ dodala pro server Romea.cz.

Velmi rychle měla na místo přijet městská policie a posléze i státní. „Přivolání policisté si nás vůbec nevšímali, vyslýchali pouze majoritu, nám vůbec nedali prostor nic říci, i když jsme se o to snažili,“ shodují se svědkyně, které serveru Romea.cz poskytly rozhovor.

Případem napadení ženy a mladého muže se tepličtí kriminalisté nadále zabývají. Ti zjišťují i míru zavinění konkrétních osob. V souvislosti s objasněním skutečností tohoto incidentu se policie znovu obrací na občany, kteří v době události byli na koupališti a mohli by podat další informace a svědectví, aby zavolali na linku 158. Policie uvítá i případná videa či fotografie, pokud někdo incident zachytil.

O krvavém incidentu na koupališti v Dubí jako první minulé úterý psala právě Agentura JV PRESS, která popsala svědectví Petra Štefance. Ten na sociální síti vyvěsil jako očitý svědek popis celé události. Teprve následující den o události informovala další media. Server Romea.cz ale mlčel a nereagoval. Až nyní přinesl závažná obvinění, že za bitkou může bílá žena a mladý muž, který po útoku skupiny rozběsněných Romů skončil s vážným poraněním v obličeji v nemocnici.

Romští aktivisté na svém serveru přinášejí údajně exkluzivní svědectví ale nikdo z jejich aktérů nechce zveřejnit své jméno, údajně z obavy o své bezpečí. Obávají se prý msty ze strany přívrženců Dělnická strana sociální spravedlnosti! Ta totiž svolává do Dubí protestní akci! Sejít se chce v sobotu 18.8.2018 ve 13 hodin u budovy Městského úřadu v Dubí pod názvem STOP zvýhodňování nepřizpůsobivých, rasismu a násilí!“

Autor: Honza Vraný

Napsat komentář