Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Kriminalisté mostecké policie dopadli podezřelého muže, který okradl o mobil dívku! Pokus o únos dívky policisté nezjistili

MOST – Policisté hlídkové služby si ve večerních hodinách v centru Mostu všimli muže, který odpovídal popisu hledaného muže, kterého kriminalisté podezírali z krádeže mobilu a pokusu o únos školačky. Hlídka muže vyzvala k prokázání totožnosti, muž nepředložil žádné doklady a uváděl nacionále svého příbuzného.

Policisté lež odhalili a muže předvedli na oddělení k dalším úkonům ke zjištění totožnosti. Následně byl podezřelý umístěn do cely. Dnes dle výsledků šetření vyšetřovatel 36letého muže z Mostu obvinil z přečinu krádeže a podá státnímu zástupci podnět na vazební stíhání.

„Na základě provedeného šetření nebylo zjištěno, že jednání muže naplňuje skutkovou podstatu trestného činu únos dítěte a proto došlo ke změně právní kvalifikace. Za toto jednání hrozí obviněnému v případě uznání viny až tříletý trest odnětí svobody. Muž kradl už v minulosti a byl za to potrestán, i tento měsíc ho již policisté obvinili za jinou krádež,“ říká ke skutku mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Mostecká policie od úterý vyšetřuje případ, kdy neznámý muž měl před mosteckou nemocnicí oslovit nezletilou školačku, se kterou následně šel do ulice SNP a tam na dívce vylákal mobil, který si ponechal a poté z místa odešel. Podle zjištění policistů muž si dívky všiml u nemocnice, když měla v ruce mobil a chtěl se ho zmocnit. Na místě však bylo hodně lidí, čehož se muž bál.  Dívku oslovil, komunikoval s ní a následně pod smyšlenou verzí spolu odešli směrem od nemocnice k ulici SNP. Během cesty neznámý lstí získal dívky mobil. Poté u jednoho domu odešel s tím, že se vrátí. Už nepřišel. Dívka neutrpěla žádné zranění, podle výsledků šetření nedošlo k fyzickému kontaktu mezi mužem a školačkou a nebylo na ní použito žádné násilí. Policie, které byl případ oznámen, po podezřelém muži začala okamžitě pátrat spolu se strážníky na základě získaného popisu.

Autor: nprap. Ludmila Světláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář