Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Chomutovský strážník zkolaboval u zásahu při záchraně mladého sebevraha! Sám později v nemocnici zemřel

CHOMUTOV – Za záchranu mladého sebevraha zaplatil chomutovský strážník nejvyšší daň, zaplatil totiž svým životem, když u zásahu demonstrační sebevraždy zkolaboval a později muž zákona bohužel v nemocnici zemřel! 

Mladík, který se pokusil demonstrativně spáchat sebevraždu následně skončil v mostecké nemocnici na psychiatrii.

O tragické události informují strážníci z Chomutova na sociální síti. „V minulých dnech prolétla sítí zpráva o sebevrahovi, který chtěl ukončit svůj život za přivaděčem v ulici 17.listopadu. Na jeho záchranu vyrazilo mimo jiných i několik strážníků městské policie. Pak už se informace médií lišily.

I my cítíme, že se jako organizace, která je plná soudržných lidí, jež spojuje jedna uniforma a zásady, a co se den za dnem potýkají s větším či menším nebezpečenstvím, musíme k věci vyjádřit a potvrdit bolestnou zprávu. Ohrožení života muže, jenž chtěl ukončit svůj život, pominulo poměrně záhy, ovšem záchranná služba skutečně převážela člověka, jehož stav byl více než vážný. Tento člověk byl jedním z nás, byl strážníkem, kterému během zákroku selhalo v jeho mladém věku zdraví a o jehož záchranu se nakonec snažili všichni přítomní. Tento strážník svůj boj nakonec prohrál a my s velikou úctou, pokorou a smutkem vzdáváme jemu hold a soucítíme s jeho rodinou,“ píše se ve zprávě chomutovských strážníků.

Autor: Honza Vraný
Zdroj: Městská policie Chomutov

 

Napsat komentář