Doprava Jihomoravský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Ledovka na jihu Moravy způsobila komplikace

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Nedělní ledovka potrápila dvojici, která dostala se svým vozidlem smyk a skončila převrácená na bok v příkopě. V ten den byli teploty pod bodem mrazu a čekání na pomoc bylo pro ně dlouhé.

 Vozidla kolem nich projížděla, ale nikdo nezastavil. Po 10 minutách přece jedno auto zastavilo. Byl to policista Miroslav Burger, který slouží na Obvodním oddělení PČR v Hustopečích u Brna, ten měl volno a jel na narozeniny svého otce do Moravského Krumlova.

 Když uviděl vozidlo  převracené v příkopě, hned zastavil a běžel k autu. V autě byl muž a žena oba ve věku kolem padesáti let, hned s nimi navázal komunikaci, aby zjistil jejich stav. Zraněni nebyli, ale byli v šoku a bez pomoci by se z vozidla nedostali. Policista otevřel zavazadlový prostor, z něj vytáhl všechny věci a sklopil zadní sedadla, tak aby se dostal k řidiči a jeho spolujezdkyni. Odepnul jim bezpečnostní pásy a snažil se je pomalu z vozidla dostat ven. Což se mu úspěšně povedlo.

I dnešní ranní ledovka potrápila řidiče, jen od rána mají policisté nahlášeno více jak dvě desítky dopravních nehod. Upozorňujeme řidiče, že je opravdu zima a aby nepodceňovali namrzlou vozovku hlavně v místech, kde jsou mosty.

Autor : nprap. Petra Hrůzová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *