Auto-Moto Doprava Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezký Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Středočeský Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

Kalamitní stav kvůli hustému sněžení a silnému větru komplikuje život především lidem v horských oblastí Krušných hor a na Liberecku

ČESKÁ REPUBLIKA – Až 14 tisíc domácností je bez elektřiny, některé horské obce zůstávají odříznuté od okolního světa. Plné ruce práce mají energetici i hasiči, taková je kalamitní situace kvůli hustému sněžení a silnému větru na mnoha místech v České republice.

Nejhorší situace je v Krušných horách ale také na Vysočině. Zcela odříznuté je horské město Boží Dar na Karlovarsku, kde husté sněžení a především silný vítr komplikují dopravu. Na mnoha místech popadané stromy a stojící kamiony blokují dopravu v horských oblastech… Stojí nejen automobilová, ale i železniční doprava, a to například na Liberecku.

V některých úsecích jsou již až dvoumetrové závěje a silničáři nezvládají zprůjezdnit horské komunikace. Policie i nadále nabádá motoristy aby nevyjížděli do horských oblastí.

Popadané stromy přerušily elektřinu. Bez proudu tak zůstávají tisíce domácností i na Liberecku, kde energetici nestíhají opravovat závady.  Největší problémy jsou tak aktuálně i v Jizerských horách a Krkonoších. Bez elektřiny  jsou tak lidé v některých částech Desné, Tanvaldu, Kořenova, Harrachova nebo kolem Železného Brodu.

Sledujeme i nadále kalamitní stav v České republice…

Autor: redakce
Foto: Lukáš Ledvinka

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář