HZS Karlovarský Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Osm lidí se udusilo při ranním požáru domova se zvýšenou péčí Kavkaz ve Vejprtech na Chomutovsku

VEJPRTY NA CHOMUTOVSKU – Osm lidí zemřelo, když se udusili při tragickém ranním požáru v domově se zvýšenou péčí Kavkaz v horském příhraničním městečku Vejprty na Chomutovsku. Podle hasičů požár vypukl v jednom z pokojů, která slouží jako klubovna domova před pátou hodinou ranní a zraněno při požáru bylo minimálně osmatřicet lidí zraněno.

Do nemocnic záchranáři postupně transportovali 26 lidí se zraněním. Policisté okolí hermeticky uzavřeli a obehnali páskou a za ní nikdo nesmí. Na místě totiž stále zasahují složky Integrovaného záchranného systému ČR. Přesné příčiny vzniku požáru a okolnosti tragédie stále vyšetřují kriminalisté.

Hasiči byli na místě do deseti minut po ohlášení požáru. V domově byl dvoučlenný personál a téměř padesát klientů ústavu. Starostka Vejprt Jitka Gavdunová na improvizované tiskové konferenci poděkovala dobrovolným i profesionálním hasičům a upřesnila, že jen díky včasnému zásahu hasičů si tragédie vyžádala osm obětí. Kdyby totiž hasiči nezasáhli včas, mohlo být obětí mnohem více. V nemocnici nyní bojují další dva těžce zranění lidé o život. Na noční směně v ústavu byli tři zaměstnanci, kteří pomáhali s evakuací osob.

Do Vejprt dorazil už i premiér Andrej Babiš v doprovodu generálního ředitele HZS genpor. Drahoslava Ryby. „Je to hrozná tragédie, která se udála ve Vejprtech v domově důchodců, je mi to moc líto a chtěl bych vyjádřit nejhlubší soustrast všem pozůstalým. Mluvil jsem s policejním prezidentem a velitelem hasičů, ti dělají maximum,“ dodává k tragické události premiér Babiš.

„Chci všechny ujistit, že příčiny tragického požáru ve Vejprtech budou řádně vyšetřeny,! dodává ministr vnitra ČR Jan Hamáček.

PSALI JSME TAKÉ: OBROVSKÁ TRAGÉDIE: Osm lidí uhořelo při požáru Domova pro osoby se zdravotním postižením v horském příhraničním městečku Vejprty na Chomutovsku

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář