Auto-Moto Doprava Krimi Policie Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

DRAMA: Zběsilé pronásledování piráta silnic ve zlaté Audině Prahou za bílého dne

PRAHA – Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali zlatou Audinu, která ujížděla v protisměru a nerespektovala světelné výstražné znamení. 

V pondělí, deset minut před patnáctou hodinou, si policisté z pohotovostní motorizované jednotky povšimli, v ulici u Kněžské louky v Praze 3, vozidla zlaté barvy, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na policejním vozidle rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět po Spojovací ulici. Na pomoc „Pejákům“ se přidaly i další hlídky, které byly v tu chvíli v terénu. Zběsilá honička pokračovala do ulice Pod Táborem, kde řidič projel křižovatku na červenou. V Nedokončené ulici se snažil řidič zlaté Audiny vytlačit policejní vůz ze silnice. Několikrát během pronásledování vjel do protisměru a ohrozil tak ostatní účastníky silničního provozu. Při průjezdu Průmyslovou ulicí, prorazil řidič pneumatiku na svém vozidle, nezvládl řízení a narazil do plně obsazeného vozidla Mercedes, které jelo v tu dobu před ním. To ho však neodradilo, vystoupil z vozidla a začal utíkat směrem k zastávce Starý Hloubětín. Tam ho policisté z pohotovostní motorizované jednotky doběhli a za použití donucovacích prostředků podezřelého zadrželi.

Po dopadení „Péjáci“ zjistili, že téhož muže řešili den předtím v jednom z obchodních řetězců, a to za drobnou krádež. Dále se v evidencích dozvěděli, že muž má uložené tři platné zákazy řízení a provedený test na drogy byl pozitivní. V minulosti byl také odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Jednatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité.

Autor: por. Mgr. Violeta Siřišťová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *