HZS Krimi Policie Složky IZS Sport Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: V nemocnici zemřel i druhý vodák z převrácené kanoe na Vsetínsku! Tragédie tak má již druhou oběť

VSETÍNSKO – V nemocnici zemřel i druhý vodák z převrácené kanoe na Vsetínsku. Tragická událost pod splavem rozvodněné řeky Bečva v obci Hovězí tak má již druhou oběť.

V 16:40 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o několika osobách ve vodě pod splavem rozvodněné řeky v obci Hovězí na Vsetínsku. Na místo byli okamžitě vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a posilové jednotky dobrovolných hasičů Hovězí, Halenkov a Janová.

Z místa bylo následně velitelem upřesněno, že u splavu došlo k převrácení jedné ze dvou kánoí, a ve vodě se nacházely dvě osoby. Jednu se podařilo vytáhnout ještě u splavu a ihned u ní byla zahájena nepřímá masáž srdce. Po příjezdu si jej do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Podle informací, které hasiči získali ještě před příjezdem, byla druhá osoba unášena proudem vody. Jednotka ze stanice Vsetín proto zůstala níže po toku a zahájila po ní okamžitě pátrání. Tuto osobu se podařilo najít a zachytit asi 2 kilometry po proudu. Ve spolupráci s policií a záchranáři byla okamžitě vytažena z řeky Bečvy na břeh a i u ní byla ihned zahájena resuscitace. Na místo byl povolán také vrtulník letecké záchranné služby.

V 19:15 hodin si místo převzala policie a jednotky postupně ukončily svou činnost a vrátily se zpět na své základny.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček
Foto: HZS Zlínského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *