Jihomoravský Krimi Policie Pomáháme Školní okénko Složky IZS Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO DRAMA: Uvězněné batole v osobním autě na Brněnsku vysvobodili až přivolaní policisté

BRNĚNSKO – Osamocená ratolest v prázdném vozidle se bohužel v letních měsících stává opakujícím se evergreenem. Nemusí pak venku přímo vládnout tropy, aby opuštěnému dítěti hrozil kolaps. Uvnitř hermeticky uzavřeného vozu totiž teplota velmi rychle stoupá, přičemž může dosahovat až k 65 stupňům Celsia. Poměrně rychle tak může dojít k přehřátí organismu, což může být pro ratolest fatální. V nejhorších případech totiž dochází k trvalému poškození zdraví, či dokonce i k úmrtí.

O naléhavosti obdobné situace by pak mohl vyprávět i mladý manželský pár z brněnské Slatiny. Brečícího osmnáctiměsíčního potomka totiž uvěznilo porouchané vozidlo, přičemž odpolední venkovní teploty šplhaly až k 25 stupňům Celsia. Několik dlouhých minut tak dítě uvnitř vozu očividně strádalo. Drahocenný čas rychle utíkal, přesto se nešťastným rodičům dovnitř dostat nepodařilo.

Nakonec tak plačtivé miminko vysvobodili až přivolaní strážci zákona.

Vždy tak mějte na paměti, že děti uvnitř žhnoucí pece nesmírně trpí. Nikdy je proto nenechávejte samotné uvnitř rozpálených aut. 

Autor: por. Bc. Petr Vala

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *