Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Při požáru domu v Zaječově na Berounsku zemřela žena

BEROUNSKO – Hasičům ze dvou profesionálních (Hořovice a Beroun) a tří dobrovolných jednotek (Zaječov, Komárov a Žebrák) byl ve středu 3. ledna deset minut po 18. hodině vyhlášen poplach na požár rodinného domu v obci Zaječov na Berounsku.

V průběhu jízdy k zásahu bylo upřesněno, že se požár rychle šíří a majitelka je stále uvnitř. Druhému obyvateli domu se podařilo včas dostat mimo nebezpečí. Požár se mezi tím rozšířil na střešní konstrukci. První jednotky hasičů v dýchací technice ihned po příjezdu zahájily vyhledávání ženy za současného hašení pomocí tří vodních proudů. Žena byla uvnitř domu nalezena bez známek života.

Při požáru domu zemřela žena. Foto: HZS Středočeského kraje

Velitel zásahu na místo povolal další tři cisterny z Plzeňského kraje (Strašice, Mýto a Zbiroh) pro zajištění plynulé dodávky vody. Zároveň s rozebíráním střešní konstrukce pro zabránění šíření požáru pokračovaly hasební práce také z výškové techniky.

Při hašení byla nalezena dvoukilogramová tlaková láhev, která byla vynesena a ochlazena. Za hodinu od příjezdu prvních hasičů byl požár lokalizován.

Místní dobrovolná jednotka zajistí přes noc dohlídku nad požářištěm a ráno dojde ke kontrole a předání objektu.

Pro případ dalšího výjezdu v hasebním obvodu stanice Hořovice zajistila zálohu dobrovolná jednotka Hostomice. Současně bylo vozidlo ze stanice Beroun, které je předurčené pro dopravní nehody na dálnici D5, dočasně přemístěno do obce Zdice.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 2 mil. Kč, hasiči uchránili majetek za 1 mil. Kč. Vyšetřovatel stanovil příčinu požáru ve vznícení sazí v komínovém tělese.

Autor: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář