Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

KARAMBOL: U nehody dvou osobních aut u Strančic zasahoval také vrtulník

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Čtyři minuty před jedenáctou hodinou přijala ve středu 17. ledna operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici mezi obcemi Strančice a Všechromy v okrese Praha-východ. 

K události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Říčany s rychlým zásahovým vozidlem, cisternovou automobilovou stříkačkou a velitelským vozem. V době příjezdu na místo se v jednom z vozidel nacházel řidič v bezvědomí, jemuž hasiči ihned poskytli první pomoc. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byla osoba z vozidla vyproštěna bez použití hydraulického nářadí a přenesena do sanitního vozidla.

Vzhledem k vážnému charakteru zranění rozhodla lékařka o povolání vrtulníku, který následně transportoval zraněného do jedné z pražských nemocnic. Řidič druhého auta byl s lehčím zraněním k nemocničnímu ošetření převezen pozemní cestou.

Hasiči na místě dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a po naložení havarovaných vozidel na odtahovou službu úklid komunikace. Po dobu zásahu byla silnice mezi Strančicemi a Všechromy zcela uzavřena. Co bylo příčinou nehody, vyšetřuje Policie ČR.

FOTOGALERIE Z VÁŽNÉ DOPRAVNÍ NEHODY…

Autor: nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS/HZS Středočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz