Auto-Moto Doprava Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

Na Benešovsku hasiči zachránili muže, který sjel autem do rybníka

BENEŠOVSKO – Krátce před 21. hodinou přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o dopravní nehodě osobního automobilu, který v Bystřici na Benešovsku sjel do Splavského rybníka. Řidič zůstal uvnitř zaklíněný.

 

Operační středisko k události vyslalo techniku určenou pro tento typ zásahu ze stanice profesionálních hasičů v Benešově a dobrovolné hasiče z Bystřice. Za šest minut od vyhlášení poplachu byli hasiči na místě. Před příjezdem jednotek u nehody zastavil kolem jedoucí řidič, který odvážně vlezl do havarovaného vozidla, vytáhl bezvládnému řidiči hlavu z vody a držel ji nad hladinou.

 

Velitel zásahu nechal vozidlo pomocí upínacích popruhů stabilizovat. Hasiči jej pomocí lanového navijáku pootočili do vhodnější polohy a zahájili záchranu uvězněného muže pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po 18 minutách náročné práce, kdy byl zajištěn přístup ke zraněnému z levé strany vozu, byl muž na páteřní desce předán do péče posádce zdravotnické záchranné služby.

 

 

Okolí vozidla bylo pomocí sorpčních hadů chráněno proti úniku provozních kapalin. Po vyšetření nehody Policií ČR bylo auto vytaženo na břeh pomocí vyprošťovacího automobilu. Malý únik provozních kapalin do rybníka byl zachycen sorbentem plovoucím na vodní hladině. Vozidlo si převzala odtahová služba. Po více než dvouhodinovém zásahu se hasiči vrátili na své základny.

 

zdroj: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
foto: HZS Středočeského kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz