Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

DRAMA: Při dnešním požáru na Příbramsku hasiči zachránili matku se třemi dětmi

NOVÝ KNÍN – K požáru rodinného domu v obci Nový Knín na Dobříšsku vyjely ve středu 7. března po osmé hodině tři jednotky profesionálních hasičů z Dobříše, Sedlčan a Řevnic a dobrovolní hasiči obcí Nový Knín a Buš. 

 

Matka s třemi syny se v době vzniku požáru nacházela v prvním patře. Při nahlašování události uvedla, že došlo k požáru s údajným výbuchem v kotelně v přízemí, oheň se šíří na schodiště a znemožňuje jim tak opustit hořící dům.

 

Operační důstojník na místo ihned vyslal čtyři cisternové automobily, automobilový žebřík, plošinu, velitele čety a vyšetřovatele příčin požárů. Do příjezdu hasičů se majitelka i přes mimořádně stresující situaci zachovala velmi duchapřítomně, zavřela se i s dětmi v nejvzdálenějším pokoji od požáru a utěsnila dveře. Tím výrazně omezila pronikání zplodin hoření do místnosti a umožnila tak všem přežít do příjezdu prvních jednotek.

Hasiči pak všechny čtyři osoby zachránili pomocí nastavovacích žebříků a poskytli jim první pomoc v podobě kyslíkové terapie. Záchranná služba je pak ošetřila na místě bez nutnosti transportu do nemocnice. Uvnitř zakouřeného domu současně probíhaly hasební práce v dýchací technice. Za 45 minut byl požár pod kontrolou a přibližně stejnou dobu potom trvalo dohašování a ventilace objektu.

 

Jako příčinu vzniku požáru vyšetřovatel stanovil vylétnutí žhavého popelu z kotle. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun, hasiči uchránili majetek za jeden milion.

 

autor: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
foto: HZS Středočeského kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz