Krimi Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME VIDEEM: Kriminalisté navrhli obžalovat piráta silnic po nebezpečné honičce v Praze

PRAHA – V případu pronásledování kradeného vozidla z 9. srpna loňského roku kriminalisté ukončili práci a navrhli „řidiče“ obžalovat z krádeže, maření výkonu úředního rozhodnutí a obecného ohrožení. Pachatel je nyní už ve vězení až do roku 2021 za jinou trestnou činnost. To se mu teď může protáhnout až o dalších osm let. 

Policisté si tehdy v Praze 9 všimli kradeného vozidla. Jeho řidič se jim snažil ujet. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si všimli na Prosecké ulici vozidla Citroën, které v policejních databázích procházelo jako kradené. Auto se proto rozhodli zastavit, ale řidič na jejich výzvu zapnutými majáky nereagoval a začal ujíždět.

Vysokou rychlostí dojel až na Povltavskou ulici, kde postupně naboural do čtyř vozidel. Při posledním střetu zůstalo jeho vozidlo nepojízdné a policisté řidiče zadrželi. To se neobešlo bez použití donucovacích prostředků, jelikož byl muž agresivní a bránil se.

Vzhledem k tomu, že se při dopravní nehodě zranil, museli si ho následně do péče převzít záchranáři. Ještě před jeho odvozem do nemocnice se podrobil orientačnímu testy na drogy, který byl pozitivní na amfetamin.

VIDEO Z POLICEJNÍ HONIČKY V PRAZE…

Vozidlo, kterým muž ujížděl, bylo odcizeno na konci července tohoto roku v Praze 9. Při následné prohlídce vozidla v něm policisté našli nářadí sloužící k páchání majetkové trestné činnosti a plynovou pistoli.

Nyní se budou policisté zajímat o okolnosti, při kterých muž k vozidlu přišel a zdali to není právě on, kdo ho odcizil. Stejně tak budou muset zjistit, jak se jmenuje, jelikož jim to nesdělil.

Po dobu vyšetřování a odstraňování následků dopravní nehody musela být Povltavská ulice na několik hodin uzavřena. V místě se kvůli tomu tvořily dlouhé kolony.

Aktualizace – Policisté po převozu do nemocnice zadrženého muže střežili a po jeho ošetření převezli do policejní cely. Během dnešního dne s ním budou kriminalisté provádět úkony trestního řízení, aby objasnili všechny okolnosti krádeže vozidla a jeho ujíždění.

Zadržený je pětatřicetiletý osmnáctkrát trestaný muž, který má do září roku 2021 vyslovený zákaz řízení motorových vozidel.

Povltavská ulice byla znovu zprovozněna krátce po půl osmé večer.

Aktualizace II – Kriminalisté třetího policejního obvodu před několika týdny ukončili práci na případu a podali státnímu zástupci návrh na obžalobu. Návrh byl podán pro trestné činy krádež, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a obecné ohrožení.

V tuto chvíli je muž ve výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost s výhledem na propuštění v roce 2021. Nicméně to se pravděpodobně ještě změní, protože za shora popsané trestné činy mu hrozí dalších až osm let.

Autor: por. Bc. Jan Daněk

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz