Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Seniorovi z Rychvaldu se nevyplatil zakázaný způsob pálení trávy – popálil se

RYCHVALD – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly odpoledne u požáru posečené trávy u plotu, které se chtěl co nejdříve zbavit šestasedmdesátiletý senior z Rychvaldu (okres Karviná). Při poryvu větru se ale oheň rozšířil, ožehl mu obličej a důchodce v pokročilém věku skončil v nemocnici.

           

Zranění by jej ale nemělo nijak ohrožovat na životě. Hrozí mu ale mastná pokuta za nepovolený způsob pálení sena, které ani neshrabal na jednu kupu. Hasiči mu pro tentokrát zřejmě spíše pořádně domluví.

           

Operační středisko hasičů bylo o požáru na louce informováno v pondělí po 13. hodině. Na tísňovou linku hasičů volal soused, který seniora zahlédl ležet na zemi v kouři. Protože jej sám nedokázal zvednout, volal na tísňovou linku hasičů a ZZS MSK o pomoc.

 

Do rychvaldské ulice Na Konci ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava, Bohumín a Orlová, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Rychvaldu.

Hasiči uhasili oheň na ploše 100 x 25 metrů – po důkladném prolití vodou – za půl hodiny, také pomáhali s transportem zraněné osoby do sanitky ZZS MSK.

Hasiči opakovaně důrazně upozorňují, že plošné vypalování trávy a také její pálení na ploše je zakázáno. Lidem, kteří tento zákaz překročí, hrozí pokuta až 25 tisíc korun, firmám až půl milionu korun. Senior navíc doplatil na neopatrnost, že suchou trávu zapálil za větru.

autor: Petr Kůdela

foto: Tomáš Lach

redaktor: Tomáš Pitterling

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

2 Replies to “Seniorovi z Rychvaldu se nevyplatil zakázaný způsob pálení trávy – popálil se

Napsat komentář