Krimi Složky IZS Technika Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

Při požáru v Němčicích byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

NĚMČICE – Krátce před šestou hodinou odpolední přijali hasiči informaci o požáru stodoly v obci Němčice na Kroměřížsku. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal profesionální i dobrovolné hasiče s několika cisternami. 

Po příjezdu první jednotky profesionálních hasičů z Holešova byla událost potvrzena a s ohledem na rozsah byly okamžitě povolány posilové jednotky. Na pokyn velitele byla zahájena požární obrana, aby nedošlo k rozšíření na blízký rodinný domek a další stavby. Jak bylo upřesněno, požár zasáhl plechovou stavbu o rozměru asi 10×10 metrů, ve které byly uloženy různé stroje, nářadí a sláma.

Jakmile se na místo dostavily další posilové jednotky, bylo nataženo několik útočných proudů. Po příjezdu velícího důstojníka směny bylo místo rozděleno na dva úseky a ke zdolání požáru hasiči využili i speciální zařízení pro řezání vodním paprskem CCS Cobra. S ohledem na silné zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice, a na místo byl kvůli její velké spotřebě povolán i speciální protipolynový kontejner ze stanice Uherské Hradiště. S ohledem na malou kapacitu hasební vody, dodávané z hydrantové sítě, byly na místo povolány ještě další velkokapacitní cisterny. Lokalizace požáru byla velitelem ohlášena ve 20:01 hodin.

Během řešení události na místě zasahovali profesionální hasiči z Holešova, Kroměříže, Bystřice pod Hostýnem, Uherského Hradiště a Zlína, a dobrovolné jednotky obcí Němčice, Hulín, Holešov a Zahnašovice. V rámci mezikrajské pomoci vyjeli na místo také hasiči z Olomouckého kraje.

K události byl povolán i vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který jako příčinu vzniku požáru stanovil nedbalost majitele. Předběžná škoda byla vyčíslena na 300 000 korun.

Byla provedena redukce techniky na místě, hasiči však nadále pokračují v rozebírání konstrukcí, aby se dostali ke skrytým ohniskům. Využíván je také nakladač pro vyvážení zasaženého materiálu.

Na pokyn velitele zůstanou na místě do rána dvě dobrovolné jednotky pro zajištění dohlídky.

autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

foto: HZS Zlínského kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “Při požáru v Němčicích byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

Napsat komentář