Jihočeský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: U Tábora blokovala dopravu na hlavním silničním tahu smrtelná nehoda

JIHOČESKÝ KRAJ – Na hlavním silničním tahu I/19 mezi Táborem a Milevskem, konkrétně v katastru obce Hodušín, došlo dnes k tragické dopravní nehodě. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

Dle prvotního šetření řidička (19) osobního automobilu tovární značky Škoda Fabia, jedoucí ve směru od Milevska, zatím z přesně neurčené příčiny přejela do protisměru, kde se čelně střetla s nákladním vozidlem tovární značky Scania. Za tímto kamionem, jedoucím ve směru od Tábora, zastavilo osobní vozidlo tovární značky Mitsubishi. Z něj vystoupily dvě ženy (31, 38), které spěchaly na pomoc ke Škodě Fabii. Současně však ve směru od Milevska přijíždělo osobní vozidlo tovární značky Fiat, řízené ženou (24). Ta před nehodou z neurčené příčiny nezastavila, nabourala do Škody Fabie a odrazila ji proti na pomoc přicházejícím ženám. Obě tyto ženy následkem střetu utrpěly vážná poranění a po ošetření na místě byly zdravotnickou záchrannou službou transportovány do českobudějovické nemocnice. Rovněž řidička fiatu utrpěla zranění a byla převezena do nemocnice v Táboře. Řidička Škody Fabia utrpěla zranění neslučitelná se životem, řidič kamionu vyvázl bez zranění.

Nehoda zcela zablokovala provoz na uvedeném silničním tahu, policisté dopravu odkláněli po místních objízdných trasách.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění události jsou předmětem dalšího šetření táborských policistů. Rodičům zesnulé dívky i řidiči kamionu byla poskytnuta policejní krizová intervence.

Mladá řidička se tak stala bohužel již 46 obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

Autor: por. Mgr. Miroslav Doubek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář