Auto-Moto Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Těžce zraněnou chodkyni v Opavě po střetu s autem transportoval do nemocnice vrtulník záchranářů

OPAVA – Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera u vážné dopravní nehody v Opavě. Ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne přijalo krajské operační středisko ZZS MSK tísňové volání, podle kterého došlo ke střetu automobilu s chodcem.

Na pomoc vyjely posádky rendez-vous a rychlé zdravotnické pomoci, obě z blízkého stanoviště. U zraněné ženy byli záchranáři během tří minut od nahlášení události. Do záchrany se zapojil rovněž vrtulník LZS.

Šestadvacetiletá žena byla po kolizi s vozidlem v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékařka ZZS při prvotním vyšetření zjistila poranění hlavy a mozku. Nezbytné bylo zajistit postižené dýchací cesty a její připojení k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři provedli další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče a postiženou připravili k transportu do zdravotnického zařízení. K zajištění šetrné přepravy byl přivolán ostravský vrtulník ZZS, který přistál na heliportu přilehlé nemocnice. Jeho posádka zraněnou ženu předala na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

Okolnosti vážné nehody v Opavě vyšetřují dopravní policisté.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “Těžce zraněnou chodkyni v Opavě po střetu s autem transportoval do nemocnice vrtulník záchranářů

  1. Pingback: w69

Napsat komentář