Kultura Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Z KULTURY: Seriálový Luďan se vrátil zpět do Mostu! Předal šek místnímu hospici

MOST – Herec Martin Hofmann, režisér Jan Prušinovský a kreativní producent Michal Reitler předali ředitelce Hospicu v Mostě Blance Štěvicové šek na částku 93 921 korun.

Tolik se vybralo v rámci prosincových regionálních předpremiér seriálu MOST! v Ústí nad Labem, Ostravě, Plzni, Praze a ve městě Most, podle kterého je dnes již kultovní seriál České televize pojmenován. Akce se zúčastnili i náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš a primátor Mostu Jan Paparega.

„Vybrané peníze použijeme na léčbu bolestivosti. Pořídíme za ně opiáty a opiátové náplasti, což je pro naše klienty moc důležité,“ řekla ředitelka hospicu Blanka Štěvicová a dále prozradila: „Každé pondělí se na seriál díváme a hned v úterý o něm diskutujeme. Zdravíme se ‚Dycky Most!‘“

Seriál Most!, tvůrčího dua Jan Prušinovský, Petr Kolečko, se těší velké divácké oblibě. Včerejší díl sledovalo přes 1,5 milionu diváků s podílem na publiku přesahujícím osmatřicet procent. Seriál také trhá rekordy také v odložené a internetové sledovanosti. Díky ní je živá sledovanost navýšena o čtyřicet šest procent.

Autor: Karolína Blinková
tisková mluvčí České televize

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář