Krimi Moravskoslezský Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DRAMA: Záchranáři na Bruntálsku zasahovali u muže po pádu lanovky

BRUNTÁLSKO – Vzhledem k negativně laděným a velmi zavádějícím komentářům na sociálních sítích i jejich citacím v některých mediích, považuje Zdravotnická záchranná služba MSK za nutné uvést na pravou míru základní informace o události, která se odehrála včera, tedy v sobotu 23. února ve Ski areálu Karlov.

O pádu devětačtyřicetiletého muže ze sedačkové lanovky, a to i s konstrukcí sedačky, byli operátoři ZZS MSK informováni tři minuty po sobotní třinácté hodině. Členové Horské služby Jeseníky dispečerům ZZS oznámili, že k pádu došlo z výšky 3-4 metrů a u postiženého se může jednat o poranění dolní končetiny a pánve. Vzhledem k okolnostem a skutečnosti pádu z výšky i doporučeným postupům, operátoři záchranné služby vyslali na pomoc nejen pozemní posádku, ale také vrtulník LZS z Ostravy.

K pacientovi dorazila nejprve skupina rychlé zdravotnické pomoci, a to v čase 13:21 hodin, tedy patnáct minut od převzetí události operačním střediskem. Následně v 13:35 hodin dosedl na místě i ostravský vrtulník.

Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl muž po pádu lanovky sám dojít za doprovodu svých známých do restaurace ski areálu, odkud byla teprve s časovým skluzem informována policie a horská služba. První, kdo muže ošetřoval, byli právě její členové a horská služba také následně po 13. hodině kontaktovala zdravotnickou záchrannou službu. Pacient byl při vědomí a mimo ohrožení života. Záchranáři jej uložili do vakuové matrace. Zasahující lékař nevyloučil možné vnitřní poranění, a proto byl vrtulníkem přepraven do ostravské Fakultní nemocnice.

Zásah zdravotnické záchranné služby proběhl plně profesionálně a zcela v zákonných limitech, pokud jde o rychlost příjezdu k pacientovi. ZZS MSK rozhodně a naprosto jednoznačně odmítá veřejně dostupné a negativně vyznívající komentáře směrem k tomuto zásahu.

Zdroj: Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “DRAMA: Záchranáři na Bruntálsku zasahovali u muže po pádu lanovky

  1. Pingback: Midnight Mint

Napsat komentář