Krimi Olomoucký Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Požár technologie a cyklohexanu způsobil škodu v částce 5 mil. korun, Olomouc Šlechtitelů – průmyslový areál

OLOMOUC – Profesionální jednotka z centrální stanice v Olomouci a to posádky tří výjezdových vozidel, včetně výškové techniky, ve středu krátce před jednou hodinou ranní (0:57) vyjela k ohlášenému požáru systémem EPS na ulici Šlechtitelů do jednoho z průmyslových areálů.

I přesto, že se ve většině jiných případů jedná zpravidla o planý poplach, v tomto případě systém protipožární signalizace zareagoval správně, opravdu zde došlo k požáru v objektu.

Hasiči průzkumem zjistili zahoření v několika částech budovy, poté co v jedné z místností, zřejmě, prozatím po nespecifikované závadě došlo k požáru na technologii, vybavení a výrazným akcelerantem požáru chemické látky cyklohexanu.

Hasičům se velmi rychle podařilo požár lokalizovat i likvidovat pomocí speciální příměsi pro účinnější hasební efekt. Jednalo se o velmi nebezpečný a náročný zásah v dýchací technice s vyžadujícím dohledem na maximální bezpečnost skupin uvnitř hořících prostor.

Návazně hasiči celý objekt přirozenou cestou odvětrali a důkladným průzkumem termokamerou vyloučili možná skrytá ohniska převážně ve stropních částech a patrech nad ohniskem požáru.

V tuto chvíli je předčasné uzavírat příčinu vzniklého požáru. Vlastníci objektu vyčíslili škodu předběžně v částce 5 mil. korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění, snaha o uhašení pomocí několika ručních hasicích přístrojů pracovníky areálu na noční směně se bohužel nezdařila.

autor: Zdeněk Hošák – tiskový mluvčí 
foto: HZS Olomouckého kraje

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář