HZS Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DRAMA: Na Slapské přehradě zasahovali hasiči u převrácené plachetnice

SLAPY – V sobotu 15. června po 17. hodině obdrželo operační středisko středočeských hasičů žádost od Policie České republiky o vyslání jednotky s člunem na vodní nádrž Slapy. 

Přibližně 1300 metrů od přehradní hráze došlo k převrácení plachetnice a bylo podezření, že pod vodou zůstali lidé. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče s člunem ze stanice Jílové a dobrovolné hasiče s člunem ze Štěchovic. O spolupráci byli požádáni také potápěči HZS hl. m. Prahy ze stanice HS11-Modřany a letečtí záchranáři z Letiště Václava Havla Praha.

Před příjezdem hasičů svědci nehody loď uvázali a snažili se pomoci s jejím přitažením ke břehu. Místo zásahu bylo pro hasičskou techniku špatně přístupné. Část jednotky ze stanice Jílové proto rovnou zamířila na slapskou hráz, kde při zásahu na přehradě standardně dávají loď na vodní hladinu.

Velitel zásahu po příjezdu na místo informoval, že jde o plachetnici, která je převrácená dnem vzhůru. Při nehodě na lodi plul muž se ženou a malým dítětem. Po příjezdu na místo nebylo zřejmé, zda se v lodi ještě někdo nenachází. Při záchraně hasiči spolupracovali s Policií ČR a plavební správou. Hasiči v oblecích do vody provedli průzkum potopené lodi a zjistili, že uvnitř se už nikdo další nenachází, všichni tři byli bez zranění a v bezpečí.

Velitel zásahu proto odvolal modřanské potápěče i vrtulník. Potápěč Policie ČR následně zkontroloval loď, která nehodou nebyla poškozena. Hasiči z ní po otočení vyčerpali vodu a vrátili se na své základny.

Autor: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář