HZS Školní okénko Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

PALEC NAHORU: Profesionální hasič z Pardubicka Miloslav Vašák zachránil na dovolené v Itálii topící se dítě

PARDUBICKO/ITÁLIE – Profesionální hasič Miloslav Vašák z HZS Pardubického kraje si v těchto dnech vybírá řádnou dovolenou. Vycestoval do Itálie, kde se ubytoval a první den již stačil strávit na policii. Důvodem ale nebyl žádný přestupek, naopak. Miloslav Vašák směřoval první kroky do aqua centra. 

„V jedné části bazénu začala akce animátorů. Nechtěl jsem se plést, tak jsem zamířil na druhou část bazénu. Všiml jsem si dítěte v hloubce na dně právě druhé části bazénu,“ začal vyprávět svůj příběh Miloslav Vašák.

„Jeden muž mi pomohl chlapce vytáhnout. S plavčíkem jsme chlapce resuscitovali asi dvacet minut. Po deseti minutách naskočil, stabilizovali jsme ho a udrželi při životě. To už na místě přistával vrtulník, který asi pětiletého chlapce transportoval do nemocnice,“ líčí dramatický příběh Miloslav Vašák.

Pak už ale našeho zachránce odvezli na policejní stanici do Ravenny a podrobili výslechu. Majitel aqua parku v slzách děkoval našemu příslušníkovi za okamžitou pomoc. „Přišla za mnou i chlapcova matka, je to tak půl hodinky a poděkovala. Klučinu prý uvedli do umělého spánku a postupně ho probouzí. Zatím prý nezjistili žádné poškození mozku. Tak jsem moc rád,“ doplňuje Vašák.

O záchraně píší i novináři, a dokonce přijela i televize. „My až do Itálie tleskáme za další záchranu lidského života a věříme, že chlapec je z nejhoršího venku,“ dodává mluvčí pardubických hasičů por. Bc. Vendula Horáková.

https://www.fanpage.it/attualita/ravenna-bimbo-di-5-anni-cade-nella-piscina-del-residence-e-rischia-di-annegare-gravissimo/

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář