Kultura Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

LITVÍNOV – Na stadionu Ivana Hlinky se před začátkem utkání 8 kola Tipsport ELH s Hradcem konala vzpomínka na Karla Gotta, ve formě mohutného minutového potlesku. Zpěvák Karel Gott 23. prosince 2007 pokřtil zvon vítězství. Od té doby se na něj po každém domácím vítězném utkání litvínovských hokejistů zvoní.

Jedenáct gólů viděli fanoušci v napínavém utkání, ve kterém šlo chemikům o cenné body do tabulky.

Zápas byl zcela vyrovnaný což značí skóre střel na branku 29:29 s průběhem zápasu 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5.

Domácí, až na překvapivý začátek zápasu, kdy v čase 4:31 otevřel skóre Martin Hanzl kterému nahrával Jakub Petružálek, doháněli celý zápas jednobrankový rozdíly soupeře. Rozhodující a konečný gól v přesilovce dvě a půl minuty před koncem, vstřelil Richard Jarušek, který byl v Litvínově na měsíční zkoušku a bude působit v Litvínově až do konce sezóny.

Po sérii pěti porážek tak HC Verva Litvínov porazila Hradec Králové 6:5 a berou tři body.

Soupiska HC VERVA Litvínov:
Honzík (Janus) – Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, L. Doudera – Kašpar (A), V. Hübl (A), F. Lukeš – Jarůšek, M. Hanzl, Petružálek – Jurčík, Helt, Trávníček (C) – Myšák, J. Mikúš, Gerhát – Zygmunt

Soupiska Mountfield HK:
Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel, Zámorský, Gaspar, Cibulskis, Rosandić, F. Pavlík, T. Voráček – Červený (A), Koukal, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – M. Chalupa, Kubík, Jergl – Perret, Rákos, Paulovič

Stav utkání: 6:5 (1:2, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: HC Verva Litvínov:
5. M. Hanzl (Petružálek, L. Doudera), 23. V. Hübl (F. Lukeš), 26. F. Lukeš (Kašpar), 41. Jánošík (F. Lukeš, Kašpar), 45. Jurčík (Helt, J. Říha), 58. Jarůšek (Myšák, M. Hanzl)

Branky Mountfield HK:
10. Vincour (R. Pavlík, Cingel), 12. Perret (Rákos), 32. Vincour (Cibulskis), 34. Koukal, 42. Kubík

Vyloučení: 3:4
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 4156
Střely na bránu: 29:29
Rozhodčí: Pražák, Kika, Gerát, Hynek

Fotogalerii z utkání naleznete také ZDE.

Autor: Korky

One Reply to “FOTOOHLÉDNUTÍ: Mohutný minutový potlesk k uctění památky mistra Karla Gotta zněl stadionem Ivana Hlinky

1. Pingback: blote tieten